O mnie

 

Cóż, moja przygoda z drewnem zaczęła się w wieku ok 10 lat. To własnie wtedy w warsztacie dziadka Janka po raz pierwszy trzymałem w ręku strug i młotek.
Oczywiście to była tylko zabawa dzieciaka, ale za każdym razem kiedy przebywałem w warsztacie obserwowałem coraz inne rzeczy. A to zapach kleju glutynowego, innym razem spalenizna kiedy na pile nie tak poszła kantówka i trochę „przydymiło”.
Tak mi się spodobał klimat stolarni ze bez wahania wybrałem zawodową szkołę stolarską, potem technikum.
Potem nastąpiła bolesna weryfikacja umiejętności w zakładach stolarskich. Oj bolało ;).
Następne kilkanaście lat to różne zawody, różne prace, ale sentyment i specyficzne uwielbienie do drewna, drzew i lasu pozostało na dnie serca.

Dość długi epizod stolarstwa masowego ( praca w dużej fabryce mebli ), tylko utwierdził mnie w przekonaniu że nie chcę iść tą drogą.

Drewno jako materiał i surowiec towarzyszy ludziom od tysięcy lat. Wiedza o jego przetwarzaniu jest olbrzymia. Tak naprawdę zmieniają się tylko narzędzia, i materiały.
Zasady obróbki i wykończenia są niezmienne od pokoleń. Chyba własnie to mnie tak pociąga w całej tej zabawie.

Ludzie coraz częściej wracają do tradycyjnych materiałów i wzorów. Instynktownie i podświadomie czują że drewno stworzy niepowtarzalny klimat we wnętrzu.
W czasach kiedy wszystko jest podobne lub takie same, błyszczące, płaskie i nowoczesne, to właśnie naturalne drewno ze swoją unikalnością i niepowtarzalnością tworzy przyjemny klimat we wnętrzu.

Wszak nie ma dwóch takich samych desek…………

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij