Opis skrzynki narzędziowej firmy Keter

Skrzynka narzędziowa to jest taki „must have” w każdym warsztaciku. Nie ważne czy w większym czy w mniejszym. Zawsze znajdzie się kilka rzeczy, które trzeba gdzieś schować i uporządkować.

Sosnowa mozaika 3D cz.1

Tym razem zamiast tekstu, nagrałem krótki film. Następne też będą filmy. I chyba w ogóle będą filmy. Będę Filmowcem 😉  

Szafa na poddaszu

Szafa na poddaszu w tej wersji to dość ekonomiczna zabudowa, żadnych drążków, czy fikuśnych szufladek. W założeniu miały być drzwi otwierane tradycyjnie, na zawiasach. Udało się jednak przekonać inwestora do drzwi przesuwnych. Użyłem uniwersalnego systemu ALFA firmy Sevroll. Może rączka nie jest super wygodna, ale umożliwia okucie zarówno płyty 18 mm, jak i płyty 12 …

Szafa na poddaszu Read More »

Drewno LUB: sklejka

Sklejka jako materiał jest używany w stolarstwie od wielu lat. Ten materiał polubiła także branża budowlana, transportowa czy szkutnicza. Jest to materiał niecodzienny i oryginalny, zarówno pod względem wytrzymałościowym jak i wizualnym.

Porąb i spal

Na książkę „Porąb i spal” trafiłem trochę przypadkowo. Niby coś tam czytałem że fajna, ciekawa i takie tam. A że temat drewna w każdej postaci jest dla mnie bardzo bliski, postanowiłem ją kupić i co oczywiste przeczytać. Nie spodziewając się wiele, zasiadłem po południu do lektury i…..…. i skończyłem wieczorem.

Drewno LUB: OSB

W zasadzie ciężko jest porównywać drewno z materiałem typowo budowlanym jakim jest płyta OSB. Oczywiście drewno może być także materiałem budowlanym ale również pięknym surowcem na meble, ozdoby, elementy wyposażenia wnętrz. Dla płyty OSB trochę ciężko jest znaleźć inne zastosowanie niż budowlane. Czasami broni się jako element wyposażenia nowoczesnych wnętrz, industrialnych przestrzeni itp. Ale czym …

Drewno LUB: OSB Read More »